57. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışı ve İYK 2017 Yat Trofesi Ödül Töreni gerçekleştirildi.

İstanbul Yelken Kulübü’nün 2017 yılında gerçekleştirdiği yat yarışlarından olan; 57. Yıl Donanma Kupası Yat Yarışı, 32. Yıl Amiral Kupası Yat Yarışı, Heybeliada 1773 Yat Yarışı, Özcan Özyemişçi Kupası Yat Yarışı, 65. Yıl Altın Kilit Kupası Yat Yarışı ve İstanbul Yelken Kulübü 2017 Yat Trofesi ödülleri, 15 Aralık Cuma akşamı, İstanbul Yelken Kulübü yeni salonda camiamızın geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

Tören, İstanbul Yelken Kulübü Sportif Direktörü Sayın Yalçın Gürkan’ın açılış konuşması ve İstanbul Yelken Kulübü Komodoru Sayın Ahmet Saruhan’ın Hoş geldiniz konuşması ile başladı… Donanma Komutanı Koramiral Sayın Ercüment Tatlıoğlu’nun da konuşmasının ardından İstanbul Yelken Kulübü şeref defteri imzalandı.

2017 yılında İstanbul Yelken Kulübü Yarışlarında görev yapan tüm hakemlere İstanbul Yelken Kulübü tarafından özel plaketler armağan edildi.

İlk Ödüller, 57. Yıl Donanma Kupası’na aitti. En İyi Düzeltilmiş Zamanı yapan Yat ödülü Donanma Komutanı Koramiral Sayın Ercüment Tatlıoğlu tarafından Zer Cheese (Levent Peynirci/Doğa Arıbaş) Ekibine takdim edildi.

İlk Bitiren Yat ödülü ise İYK Komodoru Ahmet Saruhan’ın takdimiyle Arçelik Papili (Sinan Sümer) ekibinin oldu.

Donanma Kupası ödüllerinin hemen ardından Donanma Kupasında görev yapan hakemlerimiz özel anı plaketleriyle onurlandırıldı.

Sırasıyla 32. Yıl Amiral Kupası Yat Yarışı, Heybeliada 1773 Yat Yarışı, Özcan Özyemişçi Kupası Yat Yarışı, 65. Yıl Altın Kilit Kupası Yat Yarışı ve İstanbul Yelken Kulübü 2017 Yat Trofesi ödülleri dağıtıldı. Gecede yüze yakın sayıda ödül dağıtıldı.

İYK Komodoru Ahmet Saruhan ve Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral İskender Yıldırım’ın İYK’nün 65 Yıllık geleneği olan Altın kilit zincirine 65. Kilidi eklemesi ile gece sona erdi.

2017 yarış sezonunun büyük ödülleri olan Yat Trofelerinin yeni sahiplerini tebrik ediyoruz.

GEZGİN - TARGET (TURGUT BARAN)

IRC 4 - YAPI KREDİ ALİZE ZİG ZAG (BARIŞ KONCAGÜL)

IRC 3 - BENER YELKEN TAKIMI FALCON (ERİM BENER VE EKİBİ)

IRC 2 - LOGO (ONUR BİLGEN/TUĞRUL TEKBULUT)

IRC 1 - BAU GOLDEN TOY (DENİZ CAN ERBİL)

IRC 0 - ENKA CHEESE (LEVENT PEYNİRCİ)