Şampiyonumuza veda…

Kategori: Haberler | 0

Türk Yelken sporunun, Cumhuriyet döneminde yetiştirdiği belkide en önemli isimlerinden birisi olan HALUK KAKIŞ’ı yitirdik, üzüntümüz derindir.

1930 yılında İzmirde dünyaya gelen Kakış, gençlik yıllarını Göztepe Kulübünün başarısı için ter dökerek yaşamış, Pirat, Şarpi sınıflarında şampiyonluklarından sonra, 60 lı yıllar başında İstanbul’a göç ederek, İstanbul Yelken Kulübüne transfer olmuş ve Kulübümüzün önce üyelik, daha sonra da Divan Üyeliği vasfını da taşıyarak, çok uzun yıllar boyu sayısız şampiyonluklar kazanmış, Finn sınıfında bir çok gencimize rol model olmuştur. 1964 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi Finn sınıfında temsil etmiş ve toplamda 166 kez Milli Formayı giyerek, kırılması güç bir rekor sayıya ulaşmıştır.

Oğulları İbrahim, Halim ve Selim’ide üstün vasıflı yelken sporcuları olarak yetiştiren Haluk Kakış, her ikisininde olimpik sporcu olmalarını ve hepsinin sayısız başarılarını görmüştür. Karakter itibarile, mücadeleci bir yapıya sahip Haluk Kakış, çok esprili benzetmeleri ve anılarından yarattığı hikayeleri ile de yelken toplumunda her vesile ile neşe kaynağı olmuş, özellikle gençler onun sohbetleri ile bu spor dalında yetişmişlerdir.

Dolu dolu yaşadığı 90 yıllık ömrünü Ulu Yaradan’ın çağrısına uyarak bizleri terkettiği şu günde, başta ailesini, İzmir ve İstanbuldaki  Türk Yelkenciliğini ve İstanbul Yelken Kulübünü üzüntülere gark ederek ebedi ummana göçmüştür.

Cenazesi, covid-19 tedbirleri uyarınca, bugün ailesince, tedavi gördüğü Göztepe Hastahanesinden alınarak, Çekmeköy mezarlığında toprağa verilecektir.

“ ALLAH’IN RAHMETİ ÜZERİNE OLSUN HALUKÇE”…….