İYK YELKEN OKULU

1974

İstanbul Yelken Kulübü Yelken Okulu 1974 yılında kurulmuş Türkiye’deki ilk yelken okuludur. Yarım yüzyıla yaklaşan köklü geçmişi ile bir çok başarılı yelkenci yetiştirmiş olan okulumuz on altı yaş ve üzeri deniz severler için yelken eğitimleri düzenlemeye devam etmektedir.
Dört kategoride sunulmakta olan eğitimler deniz severlerin yelken ile tanışmasından başlayarak, temel ve ileri düzey yatçılık eğitimleri ile devam etmektedir. Yelken bilgisine sahip ancak seyir tecrübesini arttırmak isteyenler için ise ayrı bir eğitim programı sunulmaktadır.

Deneyimli eğitmenlerimiz ve sportif kadromuz ile sizleri de denizin vazgeçilmez tutkusu ile tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz.

Kaydolmak için yandaki formu kullanın

Amatör Denizci Belgesi (ADB) Uygulama Eğitimleri

Günlük gezi programları

Lütfen teklif isteyiniz

Bireysel / Kurumsal
Günlük, Yarım Günlük, Gün Batımı
seyir programları

Eğitmenlerimizden notlar

KIŞ DÖNEMİ EĞİTİMLERİNDE hava şartlarına uygun spor ayakkabı, hem ıslak zeminde kaymanızı önleyecek hem de rahat etmenizi sağlayacaktır. Kışın soğuk ve yağışlı havalarda ihtiyaç duyabileceğiniz su geçirmez yelkenci tulumu ve montunuzu biz temin ediyoruz, içine giyeceğiniz bir termal içlik ve polar ise sizi sıcak tutacaktır. Bunula birlikte eldiven ve bere getirmeniz keyifli bir seyir yapmanızı sağlayacaktır.

YAZ DÖNEMİ EĞİTİMLERİNDE güneşin yakıcı etkisinden korunabilmek için uzun kollu ve açık renk T-shirt ve şort tercih edebilirsiniz. Yanınızda güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka getirmeniz keyifli bir seyir yapmanızı sağlayacaktır.

Eğitim Teknelerimiz

Bize ulaşın

Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak ve diğer sorularınız için 0530 051 9940 numaralı telefonu arayabilir veya yelkenokulu@istanbulyelken.org.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.