Geleceğin Optimist Takımını İnşa Ediyoruz…

Kategori: Haberler | 0

Kulüplerde dönem dönem birbirleriyle yakın arkadaş, aileleri birbirleriyle görüşen, yaşları da birbirine yakın jenerasyonlar yakalanır, işte bu yıl biz de Kulübümüzde benzer nitelikte, tamamına yakını Junior bir grup yakaladık. Çok dinamik, azimli ve hırslı gençler ilk büyük yarışlarını da yapmaya başladılar. Yatırımlık bir nesil yakalayınca, velilerin de önemli desteği ile, bu yaz onlar için bir program uyguladık.
1- Takımımız 21-26 Haziran tarihleri arasında, Bodrum da, Bodrum Belediye Spor tesislerinde kamp çalışması yaptı.
2- 12-17 Temmuz tarihleri arasında, Yunanistan’dan getirtilen ünlü optimist antrenörü VAGELIS A. ile Kulüpte bir kamp yapıldı.
3- Takım yaz boyunca, Salı ve Perşembe günleri sabah 07:45-09:00 saatleri arasında GENCO Hocamızla Kulüp havuzunda yüzme antrenmanı yapmaktadır.
4- Çarşamba ve Cuma günleri ise sabah seansında ÇAĞATAY Hocamızla kondisyon antrenmanı yapılmaktadır.
5- Bu arada tüm zaman diliminde Diyetisyen BERAT Hocamızın sporcularımız için, hem kişiye özel, hem de genel anlamda yeme içme alışkanlıkları kontrol altında tutulmaktadır.
6- Ayrıca Kulübümüzün Optimist sınıf antrenörleri BİLGEHAN TÜRKMEN ve YASİN ÇAKIR eşliğinde deniz antrenmanlarının yanı sıra, eski navigasyon odamızda yeni açılan YALÇIN BENGİ Optimist Eğitim Merkezinde teorik ve video eğitimleri de sürdürülmektedir.
14 kişilik bu takımın gelecekte varlık göstereceğine inancımız tam olup, bünyemizdeki bu çalışmalara limitsiz olarak her türlü desteği sağlayan velilerimize candan teşekkürlerimizi sunarız.
İYK KOMODORLUK