İstanbul Yelken Kulübü ailesi yeni üyeleri ile tanıştı

Kategori: Haberler | 0

70. Yılını kutlamaya hazırlanan İstanbul Yelken Kulübü, Kasım ayında göreve gelen yeni yönetiminin sinerjisi ile kulüp üyeliğine kazandırılan 65 yeni üyesini, İstanbul Yelken Kulübü ailesi ile tanıştırdı.

16 Ocak Pazar günü düzenlenen, İstanbul Trio Caz Grubu’nun eşlik ettiği kahvaltı organizasyonuna yoğun ilgi gösteren yeni ve eski üyeler tanışıp, kaynaşma fırsatı buldular.

Kahvaltı organizasyonunda tüm üyelere hitap eden İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Kara, Burası sizin kulübünüz, burayı ikinci adresiniz olarak kabul edin, sahip çıkın, Şubat ayında yapılacak genel kurula katılım yaparak, yeni yönetimi belirlemek için oyunuzu kullanın mesajını iletti. 

Başkanın konuşması sonrasında söz alan Genel Sekreter Billur Arıkan, çocukluk günlerinden bugüne kulüp camiasında yetişen, yelkencilerin ağırlıkta olduğu genç bir ekibin, önceki yönetimlerde görev almış tecrübeli kadroya dahil olması ile farklı bir yönetim anlayışı oluşturduklarını, kurulan komiteler ile tüm üyelerin de yönetimde söz alabileceğini dile getirdi. Büyük bir heyecan ile yelkenciliği ve üyelerimizin imkanlarını geliştirmek adına çalışmalarına devam etmek istediklerini belirtti. Bu vizyona güvenerek, üye olan ve desteklerini ileten herkese teşekkür etti. 

Yönetim kadrosunun Yelken faaliyetlerinden ve sporculardan sorumlu üyesi Viskomodor Koru Sarıkaya, kendilerini üyelere tanıtmak üzere yaptığı konuşmasında, Viskomodor Gül Çelikel ile ortaklık anlayışı ile çalıştıklarını, İstanbul Yelken Kulübünün bir evladı olarak yetiştiklerini, kulüpteki abi ve ablalarımızdan öğrendikleri yelkenciliği ve kulübe olan aidiyet duygusunu gelecek nesillere aktarmak üzere, genç yelkencilere hizmet etmek için göreve geldiklerini aktardı. 

Türkiye’nin en büyük yelken kulübü olarak esas amaç olan yelkenciliği geliştirmek ve sosyal üye imkanlarını en üst düzeye çıkarmak için yapılacak çalışmalarda, üyelerinin aktif katılımının öneminin vurgulandığı organizasyon kulübümüzün keyifli ortamında gün boyu farklı sohbet ortamlarında devam etti.