Olağan Genel Kurul Toplantısı

Kategori: Haberler | 0

Kulübümüzün 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 13 Şubat Pazar günü gerçekleşti.

Katılımın önceki yıllara göre daha fazla olduğu seçim günü, kullanılan oylar sonucunda, yönetime gelen ekibin, önceki kısa görev dönemlerindeki başarılarının konuşulduğu, iyi dileklerin ve temennilerin paylaşıldığı heyecanlı ama huzurlu, keyifli bir ortamda tamamlandı.

Toplam 306 oy kullanılan seçimde 301 geçerli, 5 geçersiz oy kayda geçti.

İstanbul Yelken Kulübü Spor Derneği
2022-2024 Dönemi Yeni Yönetim Kurulu

Komodor Yavuz Dinar
Genel Sekreter Billur Arıkan
Muhasip Üye Talat Uludağ
Viskomodor R.Gül Çelikel
Viskomodor Koru Sarıkaya
Yönetim Kurulu Üyeleri
Batur Taşman, Tufan İlhan, Mustafa B. Tanören, Cem Önenç, Bökehan Şahbaz, Engin Deniz

Kulüp tarihinde ilk defa çoğunluğu kadınlar, sporcular ve gençler oluşturdu

Komodor Yavuz Dinar,

“Kıymetli üyelerimiz, sevgili dostlarım ve yol arkadaşlarım,
Yıllarca gönül verdiğim, yetiştiğim bu kulübe başkan seçilmiş olmak benim için büyük bir mutluluk. Değerli oylarınızla bana bu gururu ve onuru yaşattığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

Atatürk’ümüzün öncülüğünde kurulan kulübümüzün,
kuruluşunun 70. yılında başkan olmak
benim için çok daha anlamlı. Kulübümüzü birlik, beraberlik içinde;
tüm üyelerimizin ve sporcularımızın fikirlerini dinleyerek yöneteceğiz.
Yeni üyeler ve sporcular kazandırarak, yeni organizasyonlarla büyüteceğiz. Gelir sağlayacak etkinlikleri artıracağız.

Bu gururu ve onuru bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bundan böyle projelerimiz konuşacak, kulübümüz konuşulacak.

Birlikte başaracağız.”

Genel Sekreter Billur Arıkan,

“Atatürk’ümüzün teşvikiyle, 1952 yılında kurulan seçkin kulübümüzün, geleneksel ve Türk denizciliğine öncü olmuş karakteristik özelliklerine zarar gelmeden, çizgisinde oluşabilecek sapmalara ve yozlaşmaya izin vermeden daha yenilikçi, profesyonel ve uluslararası medeniyet standartlarına taşıyabilmek yöne- timimizin ve komitelerimizin ortak bilinci oldu.

Herkes, gerçekliği “sembol” isimlere indirgemeye bayılır. Ama Süpermenin bile modası geçti. Süper kahramanlar bile artık filmlerde ortak amaçla,
birlikte hareket ediyorlar.
Biz de tek adam rejiminden ziyade homojen yönetim yapısını benimsedik. Yönetim anlayışımızı; ortak aklın, bireylerin aklından büyük olacağı bilinciyle, “Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir” söylemiyle şekillendirdik

Homojen yapının verdiği esneklik ile İYK yönetiminin yanı sıra, değerli üyelerimizden oluşan Teknik Yelken Komitesi, Sosyal Aktivite Komitesi,
Sosyal Medya Komitesi, Sosyal Sorumluluk Komitesi, Sponsorluk ve Pazarlama Komitesi, İYK Haberleşme grubu, Seçim Komitesi gibi komiteler kurduk.

Yönetimde ve komitelerde görev alan aynı değerleri paylaşan üyeler olarak öncelikle birbirimize inanıp güvenerek ortak hedefe kilitlendik. Az zamanda çok iş yaptık, daha fazlasını yapmaya hazırız.”