İYK YELKEN OKULU

1974

İYK Yelken Okulu, kulübümüz bünyesinde 1974 yılında kurulmuş Türkiye’nin gerçek anlamdaki ilk yelken okuludur. Kurulduğu günden bu yana 50 yıl boyunca aralıksız olarak hizmet vermiş, Türk yelkenciliğine sayısız sporcu yetiştirmiştir. 2000 yılında yine kulübümüz içindeki yeni yerine taşınan okulumuz, küçükler ve yetişkinler olarak iki bölüm halinde toplam 5 derslik ve idari bölümlerden oluşmaktadır.

Yelken; doğa ile mücadele, tek başına karar verebilme, ekip çalışması, özgüven, centilmenlik, yardımlaşma becerilerinin gelişmesini sağlar.

Yelken Yaz Okulu

Yaz okulumuz, yelken sporu ile tanışmanın ilk adımı olarak çocuklar ve gençleri denizle buluşturuyor. Yelken yaz okulu 7-16 yaş aralığındaki kursiyerleri için farklı sınıflarda eğitimler sunmaktadır.
Eğitmenlerimiz kursiyerleri yaş ve fiziki durumlarına göre uygun sınıflara yerleştirilmelerinde yardımcı olurlar. Okulumuzda Optimist, RS Zest, ILCA (Laser) ve RS Quest sınıfı teknelerle eğitimler verilmektedir. Optimist ve RS Zest ana eğitim sınıflarımızdır.


OPTIMIST sınıfı çocuklar için dünyada en yaygın kullanılan uluslararası yarış ve öğrenme teknesidir. Yelkene yeni başlayan bir küçük bir çocuğun tek başına rahatlıkla kullanabileceği yapıdadır. Eğitimde kullandığımız Optimistlerimiz ise yarış versiyonlarından farklı olarak tamamen eğitim için donatılmış özel versiyonlardır.

RS Zest sınıfı fiziki durumları da dikkate alınarak 11-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençler için kullandığımız bir sınıfımızdır. Kullanımı ve öğrenilmesi kolay bir sınıf olan RS Zest hem tek kişilik hemde iki kişilik sınıf olarak kullanılabilmektedir.

2024 yılı yaz okulumuz 5 dönemden oluşmaktadır.

1. Dönem24 Haziran – 5 Temmuz
2. Dönem8 Temmuz – 19 Temmuz
3. Dönem22 Temmuz – 2 Ağustos
4. Dönem5 Ağustos – 16 Ağustos
5. Dönem19 Ağustos – 30 Ağustos

Kaydolmak için yandaki formu kullanın